Riepas ražošanas datums - Cik vecas ir manas riepas?

Lai palīdzētu jums noteikt riepas vecumu, uz katras riepas ir izdrukāts kodēts marķējums ar ražošanas datumu.

Ražošanas datuma kods - četri cipari, kas parasti atrodas uz riepas sāna malas. Pirmie divi koda cipari norāda uz ražošanas gada nedēļu (no 1 līdz 52), bet otrs ciparu pāris norāda uz ražošanas gadu.

Riepas ražošanas gads

Šajā piemērā izgatavošanas datuma kods ir 5117 - 51 nedēļa un 17. gads, tas nozīmē, ka riepa tika izgatavota 2017. gadā 51. nedēļā.

Ja uz Jūsu riepas ir izdrukāti tikai 3 cipari, tas nozīmē, ka Jūsu riepas ir ražotas pirms 2000. gada, un tās ir jāaizstāj ar jaunām. Riepas vecuma ierobežojums attiecībā uz to, kad vajadzētu tās nomainīt, nav noteikts, bet, ja riepas ir vecākas par 5 gadiem, mēs ieteiktu uzmanīgi sekot riepu stāvoklim un apsvērt iespēju nomainīt tās.

Riepu novecošanu parasti raksturo nelielas plaisas, kas parādās uz riepas sāniem. Tas notiek dēļ gumijas oksidēšanas, kas tiek izraisīta ar UV saules stariem, gumija ar laiku izžūst. Riepās ir antioksidējošas ķīmiskas vielas, kas ievērojami palēnina gumijas novecošanās ātrumu, šī vaska-veida viela tiek izdalīta tikai tad, kad riepa ir kustībā. Tāpēc, ja riepas tiek izmantotas reti vai tiek uzglabātas nepareizi (kā glabāt riepas), tās noveco ātrāk, padarot tās nelietojamas uz ceļa. Mazs nobraukums, vecāki automobiļi ir vissvairāk apdraudēti ar priekšlaicīgu riepu novecojumu - autovadītāji uzskata, ka riepas joprojām ir labā stāvoklī, jo tām ir vēl pietiekami dziļš protektors.

Priekšlaicīga riepas novecošana var ietekmēt Jūsu drošību un paaugstināt riepu uzsprāgšanas varbūtību. Šī iemesla dēļ specialisti mudina autovadītājus ar piecu gadu vai vecākām riepām, profesionāli pārbaudīt tās, lai pārliecinātos, ka riepas vēl ir drošas lietošanā. Neaizmirstiet pārbaudīt papildus riteni, piemēram, rezerves riteni, vai riepas, ar kurām tiek aprīkotas piekabes, jo šīs riepas parasti tiek uzskatītas par mazāk lietotām un ir vairāk jūtīgas pret riepu novecošanu.

Lielākai daļai Jaunasriepas.lv pārdotajām riepām ir mazāk nekā divi gadi kopš to izgatavošanas datuma. 

Lasīt vairāk

Spiediens riepās
Pareizs spiediens riepās pagarinās riepu ekspluatācijas mūžu un uzlabos auto vadāmību. Uzziniet, kā uzturēt pareizu spiedienu riepās.
Kā uzzināt riepu izmērus?
Ātrākais veids kā uzzināt pareizus riepu izmērus. Kāpēc ir svarīgi uzstādīt ar auto ražotāju ietektos riepu izmērus.
Riepu apzīmējumi
Riepas informācijas nolasīšana: kādus marķējumus var atrast uz riepas un ko tie nozīmē.