Riepu uzglabāšana

Pareizi uzglabājot riepas, jūs pagarinat riepu kalpošanas mūžu. 

Kam ir jāpievērš uzmanību, uzglabājot riepas:

Temperatūrai

Ir ieteicams izvēlēties tumšu telpu, kurā temperatūra ir zemāka nekā 15 °C. Temperatūra, kas ir augstāka nekā 25 °C vai zemāka nekā 0 °C, var izraisīt gumijas īpašību izmaiņas, ietekmējot riepas kopējo kalpošanas laiku. Uzglabāšana vēsā vietā nekādā veidā nekaitē gumijas izstrādājumiem.

Gaisa mitrumam
Riepas nav ieteicams uzglabāt ļoti mitros apstākļos. Mitruma līmenis gaisā nedrīkst būt tik augsts, ka uz riepām rodas kondensāts. Riepas nedrīkst uzglabāt vietās, kur tās nav aizsargātas pret lietu, apšļakstīšanu utt (piemēram, zem atklātas debess).

Saules gaismai
Riepas ir jāsargā no tiešas saules gaismas.

Deformācijai

Ja tas ir iespējams, riepas ir jāuzglabā brīvā veidā, saglabājot to dabisko formu, lai tās netiktu ilglaicīgi pakļautas spriegumam vai spiedienam.

 

Uzglabājot riepas bez diskiem

Lai izvairītos no deformācijas un atvieglotu montāžu, riepas jāuzglabā vertikālā pozīcijā. Tās nedrīkst tikt pakarinātas vai sakrautas kaudzē cita virs citas.

 

 

 

 

Uzglabājot riepas montētā veidā uz diskiem

 

 

Šādā gadījumā svarīgi riepas uzglabāt nevis vertikāli, bet gan uz sāniem. Atšķirībā no riepām bez diskiem šādas riepas iespējams arī karināt.

 

Lasīt vairāk

Riepas apzīmējumi
Riepas informācijas nolasīšana.
Mīts vai patiesība?
Populāri mīti par riepām.
Kā uzzināt riepu izmērus?
Riepu izmēri, kuri ir piemēroti konkrētam auto, kā arī ieteicamais spiediens riepās, parasti tiek norādīti uz durvju iekšējās malas vai uz bākas vāka.