Kā uzzināt riepu izmērus?

Trīs veidi, kā atrast piemērotus riepu izmērus:

Lai uzzinātu riepu izmērus, kas der jūsu auto, varat apskatīties automašīnai šobrīd uzstādītās riepas (ja vēlaties uzstādīt jaunas riepas uz esošajiem diskiem). Lai orientētos starp riepas uzrakstiem uz sāna, jums palīdzēs mūsu sadaļa „Riepu apzīmējumi”. Bet, ja jums ir aizdomas, ka uz auto ir uzstādītas nepareiza izmēra riepas, tad šo informāciju varat pārbaudīt mūsu sadaļā „Riepu meklēšana pēc auto modeļa”. Ar ražotāju ieteiktos riepu izmērus jūsu transportam varat atrast auto katalogā, kā arī uz informatīvās dzelzs plāksnītes, kura var būt: uz durvīm vadītāja vai pasažiera pusē (redzama, atverot durvis), uz plauktiem, kuri ir redzami atverot vadītāja vai pasažiera durvis, uz degvielas tvertnes (iekšpusē), zem motora pārsega.

Kāpēc ir svarīgi uzstadīt ar auto ražotāju ietektos riepu izmērus?

Nepieciešami uzstādīt riepas pēc izmēriem, kurus ir noteicis auto ražotājs. Neievērojot ieteikumus var pasliktināties auto vadāmība, atrāk nodilst riepas, palielinās slodze uz balstsiekārtu un palielinās degvielas patēriņš. Ja auto vēl ir garantijas laiks un jūs gribat uzstādīt riepas ar nestandarta parametriem, pirms maiņas nepieciešams konsultēties ar autorizēto servisu, jo pretējā gadījumā auto pārdevējs var atteikties no garantijas.

Vēl pāris svarīgu ieteikumu, meklējot piemērotas riepas:

Šaurāka riepa: labāka caurgaita uz aizsnigušajiem ceļiem un labāka saķere slapjos laika apstākļos, lielāka degvielas ekonomija, zemāka riepas cena, augsts riepas profils. Augsts riepu profils nodrošina komfortu uz ceļa. Īpaši rekomendējamas ziemas sezonai.

Platāka riepa: skaisti izskatās, stabilitāte uz sausas virsmas, zems profils. Ar zema profila riepām auto paliek cietāks, balstsiekārtas elementi ātrāk novalkājas, palielinās risks sabojāt disku, bet uzlabo stabilitāti uz sausa ceļa. Rekomendējamas vasaras sezonai.

Manipulējot ar riepas platumu un augstumu jābūt uzmanīgiem, jo izvēloties nepiemērotu riepas platumu vai augstumu, riepas var saskarties ar piekares vai virsbūves elementiem, kā arī izraisīt citus negatīvus efektus. Ja jums ir šaubas par pareizi izvēlēto riepas izmēru, konsultējaties ar mūsu pārdevēju.

Lasīt vairāk

Spiediens riepās
Pareizs spiediens riepās pagarinās riepu ekspluatācijas mūžu un uzlabos auto vadāmību. Uzziniet, kā uzturēt pareizu spiedienu riepās.
Riepu apzīmējumi
Riepas informācijas nolasīšana: kādus marķējumus var atrast uz riepas un ko tie nozīmē.
Riepu pārbaude
Riepu stāvoklis var norādīt uz dažādām problēmām. Lietas, kurām vajag pievērst uzmanību lai pārbaudītu sava auto riepas.