Ziemas riepas: No kura datuma ir obligātas Latvijā

Latvijā ziemas riepas ir obligātas no 1. decembra līdz 1. martam. Šajā periodā visi transportlīdzekļi, kuri tiek izmantoti ceļu satiksmē, ir jābūt aprīkotiem ar ziemas vai vissezonas riepām. Tomēr, jaunasriepas.lv specialisti iesaka negaidīt decembra sākumu, un nomainīt vasaras riepas uz ziemas komplektu laicīgi, kad gaisa temperatūra paliek zemāka par +7 °C. Kad gaisa temperatūra ir zemāka par 5-7 °C, ziemas riepas nodrošina labāku saķeri nekā vasaras riepas, pat ja spīd saule un ceļa segums ir saus.

winter tyre vs summer tyre

Ziemas riepas ir īpaši pielāgotas aukstiem apstākļiem, tās nodrošina labāku saķeri ne tikai uz sniega un ledus, bet arī uz mitra, sausa un slapja ceļa. Lai gan šī tipa riepas var būt dārgākas nekā vasaras riepas, tās ir nepieciešamas, lai nodrošinātu transportlīdzekļu un tā pasažieru drošību ziemas apstākļos. Tādēļ, ja jums ir plāns braukt ar transportlīdzekli Latvijā ziemas laikā, ir nepieciešams aprīkot to ar piemērotām ziemas riepām.

Kopsavilkumā, no 1. decembra līdz 1. martam automobiļu, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, kā arī to piekabju riteņiem jābūt aprīkotiem ar ziemas vai universālām riepām. Auto riepu protektora dziļumam ir jābūt ne mazākam par 4 milimetriem. Savukārt radžu riepas ir atļautas no 1. oktobra līdz 1. maijam.

Lasīt vairāk

Spiediens riepās
Pareizs spiediens riepās pagarinās riepu ekspluatācijas mūžu un uzlabos auto vadāmību. Uzziniet, kā uzturēt pareizu spiedienu riepās.
Kā uzzināt riepu izmērus?
Ātrākais veids kā uzzināt pareizus riepu izmērus. Kāpēc ir svarīgi uzstādīt ar auto ražotāju ietektos riepu izmērus.
Riepu apzīmējumi
Riepas informācijas nolasīšana: kādus marķējumus var atrast uz riepas un ko tie nozīmē.