Riepu uzglabāšana

Pareizi uzglabājot riepas, jūs pagarinat riepu kalpošanas mūžu

Kam ir jāpievērš uzmanību, uzglabājot riepas:

Temperatūrai

Ir ieteicams izvēlēties tumšu telpu, kurā temperatūra ir zemāka nekā 15 °C. Temperatūra, kas ir augstāka nekā 25 °C vai zemāka nekā 0 °C, var izraisīt gumijas īpašību izmaiņas, ietekmējot riepas kopējo kalpošanas laiku. Uzglabāšana vēsā vietā nekādā veidā nekaitē gumijas izstrādājumiem.

Gaisa mitrumam

Riepas nav ieteicams uzglabāt pārāk mitros apstākļos. Mitruma līmenis gaisā nedrīkst būt tik augsts, ka uz riepām rodas kondensāts. Riepas nedrīkst uzglabāt vietās, kur tās nav aizsargātas pret lietu, apšļakstīšanu utt (piemēram, zem atklātas debess).

Saules gaismai

Riepas ir jāsargā no tiešas saules gaismas.

Deformācijai

Ja tas ir iespējams, riepas ir jāuzglabā brīvā veidā, saglabājot to dabisko formu, lai tās netiktu ilglaicīgi pakļautas spriegumam vai spiedienam.

Uzglabājot riepas bez diskiem

Lai izvairītos no deformācijas un atvieglotu montāžu, riepas jāuzglabā vertikālā pozīcijā. Tās nedrīkst tikt pakarinātas vai sakrautas kaudzē cita virs citas.

Riepu glabāšana bez diskiem

Uzglabājot riepas montētā veidā uz diskiem

Šādā gadījumā svarīgi riepas uzglabāt nevis vertikāli, bet gan uz sāniem. Atšķirībā no riepām bez diskiem šādas riepas iespējams arī karināt.

Riepu glabāšana ar diskiem

 

Lasīt vairāk

Spiediens riepās
Pareizs spiediens riepās pagarinās riepu ekspluatācijas mūžu un uzlabos auto vadāmību. Uzziniet, kā uzturēt pareizu spiedienu riepās.
Kā uzzināt riepu izmērus?
Ātrākais veids kā uzzināt pareizus riepu izmērus. Kāpēc ir svarīgi uzstādīt ar auto ražotāju ietektos riepu izmērus.
Riepu apzīmējumi
Riepas informācijas nolasīšana: kādus marķējumus var atrast uz riepas un ko tie nozīmē.