Kur likt nokalpojušas autoriepas?

Jaunasriepas.lv sadarbībā ar SIA "Zaļā josta" veic videi kaitīgo preču atkritumu apsaimniekošanu, nodrošinot to savākšanu, šķirošanu un pārstrādi otrreizējās izejvielās, rūpējoties par Latvijas apkārtējo vidi.

Savu laiku nokalpojušas autoriepas ir kaitīgi atkritumi – to dabiskais sadalīšanās periods ir ārkārtīgi liels. Turklāt viena tonna autoriepu aizņem aptuveni 17 kubikmetrus telpas, tāpēc to uzglabāšana kļūst par pieaugošu problēmu. Riepas nav ieteicams apglabāt atkritumu izgāztuvēs, jo riepu formas dēļ pēc apglabāšanas to caurumos paliek neizplūdis gaiss, kas padara apraktās riepas “peldošas”. Tā rezultātā ar laiku tās var “uzpeldēt”, salaužot augsnes virskārtu.

Riepas jānodod pārstrādei. Sasmalcinot tās, iegūst gumiju pulveri, kuru var izmantot jaunas gumijas ražošanā. To var izmantot celtniecībā, dažādu paklājiņu, buferu un paliktņu izgatavošanā. Arī veselām vai sagrieztām riepām var atrast pielietojumu – piemēram, izmantot tās kā aizsargbarjeru trieciena samazināšanai, un tamlīdzīgi.

 

Videi kaitgu preču (visu veidu riepas) savākšanas vietas Latvijā: Videi kaitgu preču savākšanas vietas visā Latvijā

 

Lasīt vairāk

Spiediens riepās
Pareizs spiediens riepās pagarinās riepu ekspluatācijas mūžu un uzlabos auto vadāmību. Uzziniet, kā uzturēt pareizu spiedienu riepās.
Kā uzzināt riepu izmērus?
Ātrākais veids kā uzzināt pareizus riepu izmērus. Kāpēc ir svarīgi uzstādīt ar auto ražotāju ietektos riepu izmērus.
Riepu apzīmējumi
Riepas informācijas nolasīšana: kādus marķējumus var atrast uz riepas un ko tie nozīmē.