Uz kuru asi montēt divas jaunas riepas?

Mūsdienās lielākā daļa auto ir aprīkoti ar priekšējo piedziņu un motors arī parasti atrodas priekšā. Loģiski, ka priekšējās riepas nolietojas ātrāk, nekā pakaļējās. Viens no visbiežāk uzdotajiem jautājumiem: uz kuru asi montēt jaunas riepas, ja tiek mainītas tikai 2 riepas?

"Šķiet, ka pareizi izmantot mazāk nolietotas riepas uz priekšējās ass, bet auto speciālisti iesaka jaunas vai mazāk nolietotas riepas montēt uz pakaļējo asi."

Tātad, kāpēc aizmugurē jābūt labākai saķerei?

Labākas riepas uz aizmugurējās ass palīdz novērst "pārmērīgu pagriešanos", citiem vārdiem sakot, ir daudz grūtāk "iekļauties pagriezienā" kad auto aizmugurējo asi sanes. "Pārmērīgs pagrieziens" tiek uzskatīts par visbīstamāko auto slīdēšanas režīmu, jo dēļ tā tiek pilnīgi zaudēta automobiļa kontrole.

divas jaunas riepas

Jaunas riepas uz aizmugurējās ass palīdzēs Jums labāk kontrolēt automašīnu uz slapjiem ceļiem, jo riepas ar dziļāku protektoru efektīvāk izvada ūdeni.

"Jums radīsies loģisks jautājums, ja auto ir priekšējā piedziņa?"

Michelin testi ir parādījuši, ka neatkarīgi no automašīnas piedziņas (priekšējās, pakaļējās vai pilnpiedziņas), jaunas riepas ir ieteicams likt uz pakaļējo asi. 

Lasīt vairāk

Spiediens riepās
Pareizs spiediens riepās pagarinās riepu ekspluatācijas mūžu un uzlabos auto vadāmību. Uzziniet, kā uzturēt pareizu spiedienu riepās.
Kā uzzināt riepu izmērus?
Ātrākais veids kā uzzināt pareizus riepu izmērus. Kāpēc ir svarīgi uzstādīt ar auto ražotāju ietektos riepu izmērus.
Riepu apzīmējumi
Riepas informācijas nolasīšana: kādus marķējumus var atrast uz riepas un ko tie nozīmē.