Krāsainas svītras uz jaunām riepām

Krāsainas svītras uz jaunām riepām - vai Jūs zinat ko tās nozīmē?

Iedomājieties, ka pasūtījāt jaunas riepas un pēc piegādes saņemšanas vēlaties apskatīt visu riepu komplektu. Jūs atverat iepakojumu, un redzat, ka jaunu riepu protektors ir atzīmēts ar krāsainām svītrām. Ja Jūs kādreiz jau esat pieredzējuši šādu situāciju, Jūs jau zinat, ka uztraukumam nav pamata. Tomēr tiem, kas nav pārliecināti, šis raksts ļoti noderēs.

Pat lielākajiem riepu ražotājiem, kuri jau iēņēma savu tirgus pozīciju, vajag turpināt attīstīt tehnoloģijas, lai nezaudētu konkurentiem. Tāpēc profesionāla pieeja ir ļoti svarīga ražošanas un izplatīšanas procesā. Katru dienu rūpnīcas ražo tūkstošiem riepu ar dažādiem protektoriem, lai izvairītos no dārgām kļūdām bija izstrādāta marķēšanas sistēma. Tas izskaidro krāsainu svītru vai burtciparu kodu klātbūtni, kas precīzi norāda riepu modeļa veidu, lielumu un citas īpašības. Tas izskaidro krāsainas svītras uz riepas protektora, kuras precīzi norāda uz riepas modeļa veidu, riepas izmēru un citām īpašībām.

Uz kādu informāciju norāda krāsainas svītras?

Svītras ir svarīgas tikai ražošanas procesā. Riepu lietotājam tām nav nozīmes.

krāsainas svītras uz riepām

Svītras pēc dažām riepu ekspluatācijas dienām nodilst. 

Simboli, svītras vai līnijas ir saistītas ar konkrētu rūpnīcu, kur tika ražota riepa. Var gadīties, ka viens un tas pats izmērs būs atzīmēts ar atšķirīgām krāsām vai būs cits marķējumu izvietojums. Neuztraucieties, ja saņēmāt riepas ar atšķirīgu svītru krāsu, tas nekādīgi neietekmē riepu īpašības.

Kāda ir nozīme punktiem uz riepām?

punkti uz riepas

Krāsaini punkti uz riepas malas ir svarīgi ražotājiem, tāpat kā svītras. Patērētājiem šo punktu vērtība ir tuvu nullei.

Atkarībā no konkrēta ražotāja punkti var norādīt uz, piemēram:

  • maksimāla novirze no radiālā spēka mainīgās (sarkans punkts uz Bridgestone riepām)
  • nipeļa izvietojums - tā ir montāžas informācija, par kuru bieži vien ir vienojušies riepu ražotne un auto rāžotājs, kas iepērk lielu riepu partiju kādam automobiļa modelim.
  • produkts veiksmīgi izgājis kvalitātes pārbaudi (balts punkts ar melnu centru)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka vienas krāsas punktam var būt pilnīgi atšķirīga nozīme dažādiem piegādātājiem. Šo punktu nozīme ir mainīga atkarībā no ražotāja, un pat tajā pašā zīmolā dažādiem riepu modeļiem punktu nozīme var atšķirties.

Lasīt vairāk

Kā uzzināt riepu izmērus?
Ātrākais veids kā uzzināt pareizus riepu izmērus. Kāpēc ir svarīgi uzstādīt ar auto ražotāju ietektos riepu izmērus.
Spiediens riepās
Pareizs spiediens riepās pagarinās riepu ekspluatācijas mūžu un uzlabos auto vadāmību. Uzziniet, kā uzturēt pareizu spiedienu riepās.
Riepu apzīmējumi
Riepas informācijas nolasīšana: kādus marķējumus var atrast uz riepas un ko tie nozīmē.