Cik labas ir budžeta klases riepas?

Laiki ir grūti un budžeta klases riepas paliek arvien populārākas starp auto īpašniekiem. Bet vai lētākās riepas ir pietiekami drošas uz ceļa? Tyrereviews salīdzināja 8 populāras ekonomiskās klases vasaras riepas ar Continental PremiumContact 7.

Vislielākā atšķirība lētākām riepām ir bremzēšanā uz mitra seguma. VW Golf bremzējot ar labākām budžeta riepām nobrauca papildus 7 metrus (no 80 km/h līdz 5 km/h) un sliktākās riepas nobrauca par 14 metriem vairāk nekā Continental riepas!

bremzēšanas distance uz mitra ceļa

*Tyrereviews dati

Testi uz sausa ceļa parāda mazāku starpību nekā uz slapja. Atšķirība starp Continental un labāko budžeta riepu sastādīja aptuveni 7%. Liekas, atšķirība ir niecīga, bet ko šie 7% nozīmē reālā dzīvē? Kad auto ar Continental riepām jau apstājās, ātrums automašīnai ar Tomket riepām ir vienāds 26 km/h un Triangle Sportex 34 km/h.

bremzēšanas distance uz sausa ceļa

*Tyrereviews dati

Testa rezultāti parāda, ka premium riepas ir daudz drošākas. Tās sniedz stabilu saķeri uz ceļa un samazina bremzēšanas attālumu. Tomēr budžeta riepas nav tik slikta izvēle. Tās ir daudz lētākas nekā premium riepas, tādējādi tās var būt labāka izvēle cilvēkiem, kas meklē riepas ar zemāku cenu. Tāpat budžeta riepas var būt piemērotas arī cilvēkiem, kuri lieto savu automašīnu reti vai arī brauc nelielas distances. Izvēlaties riepas, kuras ir piemērotas jūsu vajadzībām.

Lasīt vairāk

Spiediens riepās
Pareizs spiediens riepās pagarinās riepu ekspluatācijas mūžu un uzlabos auto vadāmību. Uzziniet, kā uzturēt pareizu spiedienu riepās.
Kā uzzināt riepu izmērus?
Ātrākais veids kā uzzināt pareizus riepu izmērus. Kāpēc ir svarīgi uzstādīt ar auto ražotāju ietektos riepu izmērus.
Riepu apzīmējumi
Riepas informācijas nolasīšana: kādus marķējumus var atrast uz riepas un ko tie nozīmē.