Centrāleiropas tipa ziemas riepas - vai der Latvijas apstākļiem?

Neradžotas riepas ar cietu gumijas sastāvu paredzētas Centrāleiropas apstākļiem. Šīs riepas ir maksimāli drošas lietus laikā, kad ir slapjdraņķis vai saus ziemas ceļš. Šādi laika apstākļi piemīt pilsētas ceļiem, jo ceļi tiek biežāk tīrīti un apstrādāti ar reaģentiem.

Ziemeļvalstīs ziema parasti ir daudz bargāka, un uz ceļiem var būt daudz nobraukta sniega un ledus. Tur noder neradžotas riepas, kas īpaši izstrādātas Ziemeļvalstu apstākļiem - ar mīkstāku gumijas sastāvu. Uz neradžotām riepām - gan Centrāleiropas, gan Ziemeļvalstu apstākļiem, ir Sniegpārslas simbols un patērētājam nav iespējas viegli atšķirt tās. Riepu nozare pašlaik izstrādā īpašu Ice Grip marķējumu, tas palīdzēs atšķirt Ziemeļvalstu neradžotas ziemas riepas no Centrāleiropas tipa riepām.

Ziemas riepas ar radzēm ir populāras Ziemeļvalstīs, bet pilnībā aizliegtas, piemēram, Vācijā un Polijā. Dažās valstīs automašīnām ar radžotām riepām ir īpaši ātruma ierobežojumi, un par radžu lietošanu ir jāpaziņo ar piestiprinātu zīmi.

Kā izvēlēties piemērotas ziemas riepas

Lasīt vairāk

Spiediens riepās
Pareizs spiediens riepās pagarinās riepu ekspluatācijas mūžu un uzlabos auto vadāmību. Uzziniet, kā uzturēt pareizu spiedienu riepās.
Kā uzzināt riepu izmērus?
Ātrākais veids kā uzzināt pareizus riepu izmērus. Kāpēc ir svarīgi uzstādīt ar auto ražotāju ietektos riepu izmērus.
Riepu apzīmējumi
Riepas informācijas nolasīšana: kādus marķējumus var atrast uz riepas un ko tie nozīmē.